Obec Suchohrad
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

OZNAM

OZNAM
Vážení občania,chceli by sme vás požiadať o spoluprácu pri prevencii pred premnožením komárov.

Teplé a daždivé počasie vyhovuje komárom, ktoré sa množia v našom blízkom okolí. Tieto komáre nespôsobia kalamitu, no môžu nám znepríjemniť leto. Na rozmnoženie im stačí naozaj malý objem vody.

Prosíme vás preto, skontrolujte svoje dvory a záhrady, prípadne blízke okolie. Povylievajte dažďovú vodu z nádob. Jedná sa napríklad o záhradné kýble, prázdne kvetináče, detské hračky, odložené pneumatiky. Snažte sa nádoby, ktoré používate v záhrade, počas leta ukladať hore dnom, aby sa v nich nezbierala voda. Vodu v napájačkách pre zvieratá pravidelne vymieňajte. Skontrolujte tiež odkvapové rúry, či nie sú zanesené a nedrží sa v nich voda. Skontrolujte sudy na dažďovú vodu, či sa v nich nevyskytujú larvy komárov. V jednom takom sude sa môžu vyliahnuť stovky komárov, ktoré sa budú množiť ďalej.

Rovnako dôležité je udržiavať porast na svojich pozemkoch v pokosenom stave. Vysoké rastlinstvo poskytuje útočisko pre dospelé komáre.

Ak sa naučíme v teplých obdobiach roka takto kontrolovať svoje pozemky, pomôže nám to výrazne zmierniť problém s komármi v našej obci.
Ak by ste potrebovali s niečím pomôcť, kontaktujte nás.