Obec Suchohrad
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

PZ Gajary

PZ Gajary
Informácia pre občanov obce Suchohrad

Na základe získaných informácií o plánovanom návrate obyvateľov SR zo zahraničia v priebehu letnej turistickej sezóny a z dôvodu zabránenia a predchádzania vzniku šírenia prenosného ochorenia COVID-19 na území SR je potrebné:

1. Občania, ktorí sa vrátili zo zahraničia tzv. ,,nie bezpečných krajín, resp. rizikových krajín"na územie SR sú povinný dodržiavať platné a aktuálne opatrenia a usmernenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

2. Uvedené osoby po vstupe na územie SR sú povinné sa ohlásiť a predložiť negatívny výsledok ,,RT-PCR" testu na ochorenie CIVID-19 príslušnému regionálnemu Úradu verejného zdravotníctva SR.

3. Nerešpektovanie a nedodržanie aktuálnych usmernení Úradu verejného zdravotníctva SR hrozí uvedeným osobám sankcia vo forme pokuty vo výške do 1.659 € v rozkaznom konaní a do 1.000 € v blokovom konaní za priestupok podľa §56 zákona č.355/2007 Z.z. o ochrane podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov, resp. na základe zhoršenej epidemiologickej situácie hrozí aj alternatíva uzavretia časti obce, prípadne celej lokality.

 

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.